top of page
Venčení psů

Mushingový pohár plemen Tesák
1.ročník

Přihlášené týmy a jednotlivci

Přehledný seznam zde

info: tato stránka se nemusí na mobilních telefonech zobrazovat správně

čsp.jpg

 Český strakatý pes 

N - FCI Neuznaná plemena

O.M.A.S.T.E.K -
Originální moravský ambiciózní strakatý tým elitních kynologů

Nedoma Patrik

Canabis Bonasa Sorbus

SC

ČSP

BKJ

ČSP

Český strakatý pes je přátelský k lidem i zvířatům, aktivní, vytrvalý, všestranný sportovní a společenský pes. Bystře sleduje okolí, dobrý hlídač, ne však agresivní.

Řezáč ESP.jpg

Evropský saňový pes 

Smíšený tým

Zdroj: Martin Řezáč

Mushing team Ostrava

Řezáč Martin

Fi One

SC

*

BKJ

*

Evropský saňový pes pochází původně z Norska, kde se poprvé zúčastnil psích závodů. Byl vyšlechtěn z NKO, pointera a greyhounda. Postupem času byli přikříženi i aljašský malamut a sibiřský husky. Vynikají mírnou povahou, silou a rychlostí. Původně se využívali k tahání tzv. pulky, což byly saně s nákladem tažené psem a člověkem na lyžích.

lapinka.png

Lapinkoira

V. - špicové a tzv. primitivní 

Zdroj: Petra Iljuchina

Lapinkoira CZ

Zíka Tomáš

Iljuchina Petra

Vidovičová Helena

Cooper Nezkrotná Markýza

"Taika" Braeria Wicca Mystery

Hector od Křemílka

Lapinkoira, netradiční finské plemeno s krkolomným názvem je věčně usměvavý přizpůsobivý pes, který dodnes pase stáda sobů.
Taika - Braeria Wicca Mystery - parťačka našich dětí, psoterapeut, pankáč tělem i duší. Malinko přerostlejší holka, co začíná být rozumná. Miluje sníh, vodu i gauč. Její specialitou je lapí tanec kolem syrového vejce, které posvátně přenáší z místa na místo, štěká na něj, a hopsá jako vikingská kněžka kolem zaříznutý kozy. Vejce je vždy nakonec obětováno pro lapí dobro a lesklou srst. 

AST.jpg

Americký stafordšírský teriér

 III. - teriéři

Zdroj: cmku.cz

VyvrHell team

CC

Motáňová Pavlína

Javůrková Jana

*

Balboa Devil’s Friend

Gyula Blue z Bílinského pramene

Na amerického stafordšírského teriéra, zkráceně nazývaného také „staford“, panují velmi rozdílné názory. V některých evropských zemích je považován za „nebezpečného bojového psa“. Jeho chov je tudíž zakázán nebo podléhá určitým podmínkám. Přičemž ve Velké Británii jej také přezdívají „chůva“. To opět ukazuje, že důvod agresivity „ostrých“ psů lze vždy nalézt na druhém konci vodítka. Toto plemeno si zaslouží nezaujatý pohled. Za mnoha předsudky se skrývá chytrý, trpělivý a aktivní pes, který je vždy věrný společník.

Owczarek_holenderski_krótkowłosy_33.jpg

Holandský ovčák
krátkosrstý a drsnosrstý

 I. - plemena ovčácká, pastevecká a honácká

Zdroj: cs.wikipedia.org

HHH - hrozný holandský hovada

Kopřivíková Venuše

Urbánková Martina

Kopřivíková Venuše

Brunette Ble-chacha kaiannco

Co-Kay Bonremo Vemsilumpa

Dido Haaye Bonremo Vemsilumpa

Holandský ovčák je pracovitý, inteligentní, mazaně chytrý, živý, oddaný, věrný, poslušný, ostražitý, aktivní, s velkou vytrvalostí. Fyzicky snese vysokou zátěž. Má silně vyvinutý smysl pro své teritorium, je dobrým hlídacím psem. Nemá rád hrubé, nedůsledné, stereotypní zacházení. Miluje pohyb, rád pracuje. Velmi rychle se učí – nejen to, co chce psovod. Silně vyvinutý lovecký pud, důležitá správná, časná a nepřetržitá socializace, aby vycházel s ostatními psy, lidmi i zvířaty. Velmi citlivý pes, sklony k bázlivosti a všemi problémy s tím spojenými. Relativně náročné plemeno, rozhodně není pro každého.

345.jpg

Border kolie

 I. - plemena ovčácká, pastevecká a honácká

Zdroj: cmku.cz

Borderdámy

Lihotzká Markéta

Pařízková Lenka

BKJ

Heroic Spirit Banataj Wind

Oddie Darley Arabian

*

Border kolie je učenlivý a pracovitý pes. Je to velmi živé, pozorné a obratné plemeno. Je velmi aktivní, proto potřebuje dostatek prostoru a pohybu. Kolii je možné chovat i celoročně venku v kotci. Kolie celkem snadno vychází s ostatními zvířaty, ale je lepší, když je k tomu vedena již od štěněte. K lidem je také velice přátelská, ke svému pánovi dokáže silně přilnout a plně se mu oddat. Je to fyzicky zdatný pes, odolný vůči nepřízni počasí, a hravý. Nesnáší hrubost, psychický nátlak, zklamání a fyzické či psychické tresty. Border kolie je neagresivní plemeno. Border kolie jsou velmi citliví psi a potřebují jemné vedení, často jsou schopni předvídat povely předem.

bottom of page